جمهوری چک

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک : کشور چک یک ار کشورهای عضور اتحادیه شینگن در اروپاست. کشور جمهوری چک در قلب اروپا واقع شده و با کشورهای لهستان ، آلمان ، اسلواکی و اتریش همسایه می باشد.

وقت سفارت چک اولین گام جهت درخواست ویزای جمهوری چک می باشد. کلیه مسافران ایرانی که دارای گذرنامه ایرانی می باشند و قصد سفر به  کشور چک را دارند باید نسبت به اخذ ویزای چک اقدام نمایند که قبل از ارائه مدارک و فرم مربوطه ابتدا باید نسبت به دریافت نوبت مصاحبه و یا همان وقت سفارت چک اقدام نمایید.

وقت سفارت

وقت سفارت

 

اطلاعاتی درباره وقت سفارت چک

سایت وقت سفارت در راستای خدمات رسانی به آن دسته از مسافرانی که به دلایل مشاغل کاری و یا عدم اطلاعات کامل از  روند وقت سفارت چک تمایل به دریافت وقت سفارت ندارند راه اندازی شده است تا ضمن مشاوره رایگان نسبت به دریافت وقت سفارت چک و همچنین خدمات رزرو بلیط و هتل و همچنین صدور بیمه مسافرتی مورد تایید سفارت چک در کنار آنها باشد. برای مشاهده خدمات  سایت وقت سفارت اینجا کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت چک به شرح ذیل می باشد:

 • اطلاعات هویتی شامل نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • شماره تماس
 • تاریخ سفر
 • تاریخ مطلوب برای وقت سفارت شینگن ( بهتر است ۱۴ روز  از زمان درخواست فاصله داشته باشید)
 • نوع ویزا
 • مقصد اصلی در اروپا

 

نکات مهم در مورد وقت سفارت چک

 1. شایان ذکر است کلیه وقت ها به صورت قانونی گرفته می شود و ما هیچ وقت خارج از نوبت ، ویژه و … را ارائه نمی دهیم.
 2. پس از تعیین وقت سفارت چک امکان تغییر یا لغو آن وجود ندارد.
 3. قبل از هر اقدامی با مراجعه به سایت رسمی سفارت چک از تمامی شرایط و مراحل اطلاعات کامل کسب کنید.
 4. دریافت وقت از سفارت چک ممکن است زمانبر باشد بهتر است تا حداقل سه ماه قبل از تاریخ سفر برای تعیین وقت و دریافت ویزا اقدام کنید. در برخی از موارد ممکن است به دلایل خاصی وقت سفارت چک به سرعت مشخص گردد لذا قبل از درخواست وقت سفارت چک نسبت به تمکیل مدارک مورد نیاز ویزای چک اقدام نمایید.
 5. تهیه نسخه چاپی از اطلاعات حاوی وقت ملاقات به هنگام مراجعه به سفارت الزامی است.
 6. توجه داشته باشید که پیش از مراجعه به بخش کنسولی باید اطلاعات لازم در مورد روند انجام امور و مدارک مورد نیاز را از طریق وب‌سایت سفارت چک کسب کنید. در صورت نقص مدارک، باجه از پذیرفتن درخواست معذور است.
 7.  تمامی هزینه‌های خدمات کنسولی به صورت نقد دریافت می‌شود.
 8. ایمیل‌های خود را به زبان انگلیسی ارسال کنید. سفارت جمهوری چک به ایمیل‌هایی که به زبان فارسی نوشته شده‌اند، پاسخ نخواهد داد.
 9. اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت جمهوری چک ریجکت بشه، یک نامه به شما داده میشه که در اون دلایل ریجکت شدن رو نوشته. در انتهای اون نامه هم نحوه اعتراض به این نتیجه به شما اعلام میشه. شما باید دلایل اعتراضتون رو بنویسید و اون رو به آدرسی که سفارت میگه پست کنید. تا به درخواست رفع ریجکتی ویزای شینگن شما رسیدگی شود. در صورتی که قبلا برای ویزای شینگن اقدام کردید و درخواست شما ریجکت شده برای مشاهده راهکارهای رفع ریجکتی ویزای شینگن اینجا کلیک کنید

سفارت از پاسخ دادن به سؤالات زیر معذور است:

 1. پرسش های مربوط به تعیین وقت مصاحبه و وقت سفارت جمهوری چک.
 2. پرسش هایی که پاسخ آن ها در سایت سفارت موجود است.
 3. پرسش هایی که در حوزه مسئولیت سفارت چک در تهران نیست.
هزینه ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن

هزینه وقت سفارت چک

هزینه وقت سفارت چک انفرادی فقط و فقط 200.000 تومان می باشد.

هزینه وقت سفارت چک برای خانواده شامل تخفیف ویژه می شود.

02147620660

کلیه خدمات مشمول گارانتی عودت وجه می باشند.در صورتی که مسافر از سفر انصراف دهد و تا 72 ساعت بعد از درخواست انصراف مسافر وقت وی مشخص نگردد 100% هزینه پرداختی بابت وقت سفارت به وی استرداد می گردد.

در صورت تمایل مسافر خدمات رزرو بلیط ، رزرو هتل ، صدور بیمه مسافرتی و حتی خدمات ترجمه مدارک با نرخ ویژه ارائه می گردد.

ما تضمین می کنیم هزینه های شما به به طور چشمگیری کاهش بدهیم با مدارک قابل استعلام و مورد قبول کلیه سفارت ها فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

همچنین در صورت نیاز به واچر رسمی از سمت هتل با مهر و سربرگ هتل می توانید با پرداخت هزینه ناچیز مستقیم با تاییده پرداخت از سمت هتل آن را دریافت نمایید.

02147620660

فرم ویزای شینگن

فرم ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز ویزای چک

 • فرم درخواست ویزای جمهوری چک: این فرم را باید به صورت تایپ شده تکمیل کرده و سپس نسخه چاپی آن تهیه شود.
 • اصل گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ برگشت امضا شده و با صفحه خالی به همراه کپی از تمام صفحات دارای ویزا و کپی از ویزاهای شنگن قبلی، ویزای کانادا، آمریکا، استرالیا و انگلستان در صورت دارا بودن و اصل پاسپورت قبلی
 • کپی شناسنامه و ترجمه تمام صفحات شناسنامه
 • ۲ قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ کاملاٌ جدید ، ۸۰% چهره سر شانه به بالا رنگی با زمینه سفید و بدون لبخند از روبرو متفاوت با پاسپورت
 •  رزرو  بلیط رفت و برگشت مهر شده توسط آژانس هواپیمایی
 • محل اقامت متقاضی در طول سفر ( واچر هتل کلیه هتلهای محل اقامت ) ممکن است سفارت از شما واچر رسمی روی سربرگ هتل را دخواست کند در این صورت شما باید هزینه هتل را پرداخت نمایید و از هتل بخواهید برای شما تاییده ( کانفرم هتل ) را به همراه مهر رسمی هتل روی سربرگ به همراه امضا و تاییده پرداخت ارسال نماید. اگر در این ضمینه مشکلی داشتید می توانید روی کمک ما حساب کنید
 • مشخصات کامل متقاضی شامل وضعیت تاهل، شناسنامه فرزندان ، گواهی مرگ همسر
 • بیمه مسافرتی معتبر با اعتبار ۳۰٫۰۰۰ یورو با پوشش کشور جمهوری چک و سایر کشورهای حوزه شینگن پیشنهاد ما بیمه مسافرتی با پوشش ۵۰٫۰۰۰ یورو می باشد . به یاد داشته باشید برای درخواست ویزای مولتی(چند بار ورود ) حتما باید بیمه مسافرتی مولتی داشته باشید.
 • کارت کمک هزینه اجتماعی (در صورت وجود)
 • گواهی تمکن مالی به همراه پرینت گردش حساب سه ماهه آخر به زبان انگلیسی که باید از بانک دریافت کنید. ( توجه داشته باشید که اعتبار تمکن مالی و گردش حساب حد اکثر ۱۰ روز می باشد. )
 • مدارک اشتغال به کار به نام مسافر
  • برای کارمندان : قرارداد کار / اجازه مرخصی با ذکر مدت زمان از جانب کارفرما  / معرفی نامه گواهی اشتغال به کار  از سوی کارفرما / مفاصا حساب مالیاتی برای فیش حقوق
  • برای مشاغل آزاد : کپی جواز کسب / گردش حساب بانکی شش ماه گذشته / مفاصاحساب مالیاتی
  •  دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل
  •  بازنشستگان :  حکم بازنشستگی /  فیش حقوقی ۳ ماه آخر / در صورت افزایش حقوق حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه گردد.
 • مدارک هدف سفر : نامه‌ای که در آن هدف و برنامه سفر به صورت کامل تشریح شده باشد یا همان برنامه سفر

در صورت لزوم سفارت ممکن است مدارک دیگری علاوه بر مدارک بالا را از متقاضی درخواست کند.

دو نکته خیلی مهم در مورد ویزای جمهوری چک : تمامی مدارک شما باید کامل و بدون نقص باشد ولی دو مود برای سفارت بسیار مهم به شمار می روند اول: مدارک هدف سفر دوم : سفارت بابت بازگشت به موقع اطمینان پیدا کند.

وقت مصاحبه ویزای شینگن

وقت مصاحبه ویزای شینگن

 سفارت جمهوری چک و وقت سفارت چک

در صورت نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید

02147620660

کلمات کلیدی

 • وقت سفارت آلمان تضمینی